Dwa kolory mienią się, Błękit nieba i czerwień, Jej oddałem serce swe, Kocham ją, a ona mnie, Dzisiaj znowu wygra mecz, Odra nasza, OKS!
  Menu
Strona główna
Nowości
Słowo wstępu
  Historia 1945-2007
1945-1960
1960-1975
1975-2000
2000-2007
Znani "Niebiesko-czerwoni"
Europejskie puchary
Juniorzy
Inne
Kibice
Ciekawostki
Fotografie
Wywiady
  Dla gości
Księga gości
  O stronie
Redakcja
Kontakt

HISTORIA OKS "Odra" OpolePodsumowanie 2008 roku w naszym wykonaniu

Autor strony

Rok 2008 powoli odchodzi w zapomnienie. Przyszedł zatem czas na krótkie podsumowanie naszej pracy, którą wkładamy każdego dnia w rozbudowywanie strony. Pracy, której nie każdy jest w stanie się podjąć, ponieważ do łatwych nie należy a wysiłek jaki trzeba z siebie wydobyć jest ogromny.

Bez kozery musimy przyznać, że był to dla nas bardzo dobry rok, dużo lepszy od poprzedniego. Być może zabrzmi to nieskromnie, ale patrząc na zainteresowanie naszą stroną, jesteśmy dumni z tego co robimy, jednak możemy zagwarantować, że na laurach z pewnością nie spoczniemy. W porównaniu z ubiegłym rokiem odnotowaliśmy dwukrotnie zwiększoną ilość odwiedzin strony, czego nie spodziewaliśmy w najśmielszych marzeniach. Do takiego stanu rzeczy przyczyniło się wiele czynników, które z chęcią przedstawię, ponieważ warto pisać głównie o osobach, bez których strona prawdopodobnie nie byłaby tym czym jest obecnie.

Dzięki nawiązaniu ścisłej współpracy z mieszkającymi na co dzień w Niemczech Zbyszkiem Janikiem oraz Silnią Brandt (Jarek), notabene córką byłej legendy opolskiej "Odry" Engelberta Jarka, uzyskaliśmy możliwość dotarcia do wielu byłych piłkarzy naszego klubu, którzy obecnie mieszkają w Niemczech, Francji czy Luksemburgu. Nieoceniona pomoc obu naszych współpracowników sprawiła, że strona wzbogaciła się o nowy dział Wywiady, w którym zamieszczamy rozmowy z byłymi piłkarzami "Oderki". Z pewnością regularnie publikowane wywiady z byłymi gwiazdami klubu, uatrakcyjniły treść strony i cieszą się ogromną popularnością wśród naszych czytelników.

Nie zapominam również o żmudnej pracy Janka Morawiak, dzięki któremu mamy możliwość ukazywania historii "Odry" na podstawie lokalnej prasy, jak i historii miasta Opola w osobnej podstronie. W gronie redakcyjnym powitaliśmy również Kasię, dzięki której pracy udało się umieścić na innych stronach o tematyce piłkarskiej lub sportowej, link bądź banner z odnośnikiem do strony Historii "Odry". Wpłynęło to na zwiększenie zainteresowania Historią "Odry" w różnych zakątkach kraju i świata. Wszystkim wymienionym osobom, które poświęcają swój czas przy współtworzeniu strony należą się ogromne podziękowania.

Trudno wymienić z imienia i nazwiska wszystkich tych, którzy pomagają jednorazowo bądź raz na jakiś czas, przesyłając własne materiały. Tutaj również chciałbym złożyć serdeczne podziękowania każdemu kto przyczynił się do wzbogacenia strony materiałami historycznymi o klubie.

Jedną z inicjatyw jaką udało nam się wprowadzić w życie było zawieszenie oficjalnego bannera strony Historii "Odry" Opole na płocie okalającym boisko stadionu przy ul.Oleskiej 51. Bez pomocy Zbyszka Janika oraz Zbyszka Kurzydło z pewnością projekt nie ujrzałby światła dziennego.

Niewątpliwie do sukcesów naszej strony zaliczyć musimy zainteresowanie ze strony Radia Eska Opole naszą pracą. Zostaliśmy zaproszeni na prawie pół godzinną rozmowę o naszej działalności oraz o klubie, która została wyemitowana na antenie Radia Eska 11 kwietnia 2008 roku. Również studenckie Radio-Sygnały postanowiło nawiązać z nami współpracę i cyklicznie na antenie radia emitowane są krótkie audycje poświęcone historii "Odry". Kolejnym ważnym wydarzeniem z życia strony był fakt, zaproszenia nas do współtworzenia programu poświęconego Józefowi i Mirosławowi Klose na potrzeby austriackiej publicznej telewizji ORF tuż przed rozpoczęciem Euro 2008. O tych przemiłych wydarzeniach na bieżąco informowaliśmy naszych czytelników.

W kończącym się roku, udało nam się również poszerzyć ofertę dla czytelników o kolejny dział - Kibice. Dzięki dziesiątką materiałów poświęconych kibicom opolskiej "Odry", postanowiliśmy stworzyć dla nich osobną zakładkę. Regularnie pojawiają się w niej archiwalne zdjęcia, wycinki prasowe oraz relacje kibiców.

To tylko część naszych sukcesów jakie odnotowaliśmy. Wierzymy, że to dopiero początek drogi, którą z pasją kontynuujemy. Dziękujemy wszystkim naszym czytelnikom za zaufanie jakim nas obdarzyliście, ponieważ to właśnie dla Was oraz klubu przypominamy piękne i bogate karty zapisanej historii.

Wszystkim sympatykom klubu życzymy szampańskiej zabawy w najbliższą środę oraz Szczęśliwego Nowego Roku.

Sebastian BERGIEL

© Seba 2007-2008 Design by Szablony.Maniak.Pl.