Dwa kolory mienią się, Błękit nieba i czerwień, Jej oddałem serce swe, Kocham ją, a ona mnie, Dzisiaj znowu wygra mecz, Odra nasza, OKS!
  Menu
Strona główna
Nowości
Słowo wstępu
  Historia 1945-2007
1945-1960
1960-1975
1975-2000
2000-2007
Znani "Niebiesko-czerwoni"
Europejskie puchary
Juniorzy
Inne
Kibice
Ciekawostki
Fotografie
Wywiady
  Dla gości
Księga gości
  O stronie
Redakcja
Kontakt

HISTORIA OKS "Odra" OpoleBolesław Skronkiewicz

Miał 17 lat gdy w 1945 roku wystąpił po raz pierwszy w zespole seniorów "Odry" Opole. Niespełna dwa lata później wystąpił w reprezentacji Opola, która odniosła pierwsze zwycięstwo w spotkaniu międzymiastowym, zwyciężając reprezentację Bielska-Białej 2:0 po golach J. Pastuszki i Jankowskiego. Oprócz w/w w składzie wystąpili również: w bramce Paszkiewicz, Dubiel, Mariański, Mróz, Borek, Kwoska, Śliwiński, A. Pastuszka.

Bolesław Skronkiewicz jako hokeista Budowlanych

Bolesław Skronkiewicz dwukrotnie przyczynił się do I-ligowych awansów piłkarzy "Odry" Opole do ekstraklasy, a w szczególności do pierwszego historycznego w 1953 r. Na boisku występował na pozycji lewego obrońcy, natomiast uprawiał podobnie jak Zdzisław Trojanowski i Rudolf Czech grę w hokeja na lodzie. Pierwszoligowych występów na tafli lodowej zasmakował po raz pierwszy w 1949 r.

Z żoną Zofią - to dla niej przeskakiwał w przerwie meczu ogrodzenie stadionu i wręczał kwiaty :)

W 1955 r. kiedy piłkarska drużyna "Odry" ponownie zawitała w szeregi pierwszoligowców Bolesław Skronkiewicz był nie tylko podstawowym zawodnikiem zespołu, ale przede wszystkim jego kapitanem. Występował z takimi zawodnikami jak: Kornek, Cichy, Strociak, Klik, Jarek, czy Popluc. W latach 60-tych został trenerem piłkarskiej drużyny "Małapanew" Ozimek.

Szczęśliwy dziadek z wnuczką Aleksandrą na rękach

Bolesław Skronkiewicz należał do jednych z najlepszych sportowców Opolszczyzny pierwszego powojennego okresu. Zmarł w wieku 67 lat.

© Seba 2007-2008 Design by Szablony.Maniak.Pl.