Puchar "Sportu" pierwszą wielką zdobyczą naszego klubu! Pierwszy wielki sukces ukoronowany okazałym pucharem dla naszego klubu przyszedł w 1957 roku. Opolanie występujący wówczas pod nazwą "Budowlani" wzięli udział w rozgrywkach o puchar redakcji katowickiego "Sportu". Czasopismo "Sport" okazało się bardzo szczęśliwe dla "Odry", ponieważ osiągnięty sukces w 1957 roku, został powtórzony przy okazji rozgrywek o Puchar Ligi w 1977 roku, który był również orgaznizowany z inicjatywy w/w gazety.

Poniżej przedstawiamy relację z "Przeglądu Sportowego" nr.42, 25.03.1957 r.:

W finałowym spotkaniu opolanie zwycieżyli 1:0 zespół beniaminka II ligi CWKS Wrocław (obecny "Śląsk"). Mecz był bardzo zacięty i stal na zadawalajacym poziomie. Obfitował w cały szereg podbramkowych i ładnych akcji przeprowadzanych przez oba zespoły. "Budowlani" wygrali zasłużenie, będąc w ogolnym przekroju spotkania zespołem bardziej dojrzałym.


Puchar Sportu dla Budowlanych/Odry" Opole! 

W pierwszej połowie meczu inicjatywa należała do opolan, ktorzy przeprowadzili w tym okresie szereg groźnych akcji i zdobyli zwycięską bramkę. Po przerwie natomiast dużą przewagę osiągnęli wrocławianie zdobywają nawet przez Janika bramkę, która została nieuznana z powodu pozycji spalonej.

Mecz został rozegrany we Wrocławiu.

"Budowlani" Opole - CWKS - Wrocław 1:0 (1:0) gol Poplutz
Sędzia: Kowol z Katowic
Widzów: ponad 15 tys.

CWKS: Magierski, Leszczyński, Urbańczyk, Dworaczek, Wlecek, Wspaniały, Zaczek, Pohl, Blażewski, Jurecki, Janik

"Budowlani": Kornek (Kściuk), Rogowski, Kania, Wrzos, Klik, Strociak, Mielniczek, Jarek, Stemplewski (Smajda), Poplutz, Spałek.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online