"Szukamy opolskiego Pele" [1963]

W czerwcu 1963 roku redakcja sportowa "Trybuny Opolskiej", zorganizowała wielobój piłkarski "Szukamy opolskiego Pele". Na starcie stanęło 135 zawodników z całej Opolszczyzny. Młodzi sportowcy rywalizowali na stadionie przy ul. Oleskiej, mając nadzieję na angaż przede wszystkim w opolskiej Odrze. Tak też się stało! Wśród wielu obserwatorów nie mogło zabraknąć łowcy talentów z Odry Opole - Jana Śliwaka. To właśnie czujne oko Pana Janka wyłowiło aż 7, najlepszych piłkarzy, którzy trafili do grona trampkarzy Odry. 


Jak donosiła "TO" nie wszyscy trenerzy opolskiej Odry pojawili się na piłkarskiej akcji: 

"Dziwnym wydaje się fakt, iż żaden z płatnych trenerów Odry nie zjawił się na naszej imprezie. Widocznie trenerów trampkarzy i innych podobne akcje niewiele obchodzą. Wielka szkoda..."

Podczas wieloboju wyłoniono 17. zwycięzców tzw. "Pelowców": Jerzego Miękisiaka, Witolda Nowaka, Alfonsa Hofmana, Zbigniewa Chmurę, Ryszarda Borka, Andrzeja Kosturka i Henryka Pawletę. Specjalne upominki w/w otrzymali w przerwie meczu o Puchar Karla Rappana Odra - Motor Zwickau, na który otrzymali bezpłatne wejściówki.

Źródło: Archiwum Państwowe w Opolu/Sabina Pachuta

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online