Józef Żymańczyk zdobył3  gole dla kady w turnieju we WłoszechDwa zwycięstwa i trzy porażki przyniósł start reprezentacji Polski w minifutbolu, która wzięła udział w międzynarodowym turnieju w Mediolanie. Polacy zajęli w nim 5 miejsce ulegając Włochom, Hiszpanii oraz gorszą różnicą bramek Chorwacji Węgrom (także po 4 punkty), a wyprzedzając Japonię.

W pierwszym meczu na ziemi włoskiej Polacy wygrali 2:1 z Węgrami, przegrywając następnie 2:6 z Hiszpanią, 1:5 z Włochami i aż 4:11 z Chorwacją, aby na zakończenie imprezy wysoko, bo aż 14:2, zwyciężyć Japonię.

W reprezentacji Polski wystąpili trzej opolanie: bramkarz Kazimierz Kucharski i Józef Żymańczyk (zdobył 3 bramki w trzech spotkaniach, w dalszych przeszkodziła kontuzja) z Novomexu Opole oraz Tomasz Ciastko (1 gol) z Sindbada Opole. Oprócz nich grali także: Andrzej Antos (4), Tomasz Kacprzyk, Jacek Doliński, Jacek Fortuna (3), Krzysztof Kuchciak (5), Zbigniew Pawela (1), Mirosław Rypel (3) i Piotr Turowiecki (3).

W trakcie pobytu we Włoszech reprezentacja Polski obejrzała m.in. spotkanie Serie A AC Milan - Inter Mediolan (20.03.1994).

Opolanie na San Siro

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online