Tabela ligowa po 25. kolejce (Sezon 1991/1992).25. kolejka: CKS Czeladź – Odra Opole 1:0 (Skrzypiec 90 k.)

Świerczek, Kucharski, Łukaszewicz, Zagrobelny, Job, Bryłka (Nawrot 46), Mioduszewski (Wójcik 67), Podolski, Wyciszkiewicz, Gadżała, Reterski

W spotkaniu dwóch czołowych jedenastek III ligi (w obecności 1500 widzów) zwycięstwo odnieśli gospodarze. Nie obyło się jednak bez kontrowersji o czym w poniższym tekście:

 
Kiedy wygrywa się spotkanie, strzelając bramkę w 92 minucie, a na dodatek z karnego można mówić o szczęściu. Dopisało ono piłkarzom CKS Czeladź, którzy właśnie w ten sposób – 1:0 – zwyciężyli jednego z kandydatów do awansu – opolską Odrę. Trzeba jednak przyznać, że zarówno karny jak i przedłużenie tego spotkania były słusznymi decyzjami prowadzącego ten mecz sędziego Piotra Przybyły z Bielska.

W pierwszej połowie nie było widać, że grają ze sobą dwa zespoły należące do czołówki. Gra była senna, mało ciekawa, jakby żadnej z drużyn nie zależało na strzeleniu bramki. Taka taktyka dziwiła szczególnie w wykonaniu opolan, którym zwycięstwo pozwalało zachować fotel wicelidera.

Po zmianie stron goście przyśpieszyli. Zespół z Czeladzi uczynił to samo i mecz nabrał „rumieńców”. W 65 min. w pozornie niegroźnej sytuacji zderzyli się głowami Skrzypek i Mioduszewski. Obaj padli na murawę jak ścięci. Zawodnika Odry, który stracił przytomność karetka odwiozła do szpitala. Znalazł się tam także Skrzypek. Na szczęście nic groźnego się nie stało (jeśli nie liczyć rozciętej skóry na głowie) i obaj piłkarze chwilę po skończonym meczu zjawili się z powrotem na stadionie.

Zdarzenie to spowodowało kilkuminutową przerwę i stąd decyzja sędziego o przedłużeniu spotkania. Nie mogli się z tym pogodzić goście, zwłaszcza kiedy w 92 min. stracili bramkę. Po wrzutce na pole karne będący w narożniku pola bramkowego Skrzypiec został przewrócony przez jednego z obrońców Odry. Faul ten dostrzegł sędzia i wskazał na jedenastkę. Goście próbowali wymusić na arbitrze zmianę decyzji (najpierw, że nie było faulu, później pokazywali na zegar), ale ten był nieugięty.

Strzał z 11 metrów pewnie wykorzystał Skrzypiec, a opolanie na znak protestu nie chcieli wznowić gry ze środka. Uczynili to dopiero po kilkunastu sekundach i wówczas arbiter zakończył to dramatyczne w samej końcówce spotkanie.

„Trybuna Śląska” (1992)
----------
 
 
CKS – Odra 1:0
 

Odra Opole była zespołem przez znaczną część meczu przeważającym i ona to powinna z Czeladzi wyjechać o ile nie z kompletem punktów to przynajmniej z jednym. Tymczasem stało się całkiem inaczej i to na sekundy przed końcowym gwizdkiem. W 92 min. (mecz został przedłużony ze względu na długą przerwę, gdyż po zderzeniu kontuzji ulegli Mioduszewski, którego zabrało pogotowie z murawy boiska i Skrzypek – ten, wstał o własnych siłach) z moim zdaniem wymuszonego na sędzim karnego bramkę zdobył Skrzypiec. No i stało się. Zdenerwowany bramkarz gości wyciągnął piłkę z siatki, wykopując ją daleko poza koronę stadionu, oczywiście odwrócony sędzia tego nie widział.

„Sport Śląski” (1992)

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online