Wieluń rozbity 13:0! Najwyższe ligowe zwycięstwo "Odry" w historii! Sezon 1983/84 okazał się wyjątkowo smutny dla opolskiej "Odry". Po raz pierwszy od kilkudziesięciu lat, kibice naszego klubu przeżyli prawdziwe rozczarowanie i szok... Zespół "Odry" nie zdołał się utrzymać na zapleczu ekstraklasy i został zdegradowany do trzeciej ligi. Po trzech sezonach spędzonych w drugiej lidze, od momentu spadku z ekstraklasy w 1981 roku, "Odra" sięgnęła dna... Trzecioligowa rzeczywistość nie rysowała się zbyt optymistycznie mimo, że zarząd klubu, piłkarze oraz trenerzy zapewniali, że to chwilowy kryzys, a już po roku czasu "Odra" powróci na swoje miejsce.

Rozgrywki w trzeciej lidze dolnośląskiej w seoznie 1984/85 okazały się dla "Odry" niewątpliwie bardzo wymagające. Rywale z jakimi przyszło mierzyć się "Odrze" nie zawsze należeli do wielkich tuzów piłkarskich (m.in. "Stal" Chocianów, WKS Wieluń czy Kryształ Stronie Śląskie), to jednak sprawili sporo problemów spadkowiczowi. "Odra" była upatrywana głównej roli kandydata do awansu na zapelcze ekstraklasy, co udowodniła w trakcie rozgrywek. Do ostatniej kolejki walczyła z ROW-em Rybnik oraz "Carbo" Gliwice o upragnioną promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Idąca w łeb w łeb z Rybnikiem opolska "Odra", w przedostatniej kolejce ligowej podejmowała ostatnią drużynę w tabeli, zdegradowany wówczas już zespół WKS-u Wieluń. Będąca liderem ligi "Odra" nie miała innego wyjścia jak zwyciężyć w tym spotkaniu. Była murowanym faworytem spotkania, które ułożyło się niezwykle dobrze juz po pierwszych 45 minutach gry. Jak się okazało mecz zapisał się w historii naszego klubu jako najwyższe zwycięstwo ligowe "Odry" oraz zapamiętany przez kibiców z rekorodow wielu niewykorzystanych sytuacji przez zawodników opolskich!

                          


Poniżej przedstawiamy pełną relację z tego niesamowitego spotkania, w którym padło aż 13 goli dla gospodarzy a sędzia zanotował aż dwa hattrick-i, których zdobywcami okazali się Haras oraz Cyrys. Zwycięstwo 13:0 nad goścmi z Wielunia wydawało się najmniejszym wymiarem kary, a wynik 20:0 kibice przyjęliby z umiarkowaną satysfakcją.

Relacja z meczu "Odra" - WKS Wieluń


"Odra" Opole - WKS Wieluń 13:0 (5:0)

Bramki: Rabenda 18', Misztur 23', Kawka 33' i 57', Haras 39', 60', 88', Bolcek 43', 53', Cyrys 49', 59', 87', Kuter 63'.

"Odra": Kapica, Rokitnicki, Z. Gano, Gruca, Kawka, Rabenda, Majer (36' Kuter), Misztur, Cyrys, Haras, Bolcek (67' Babac).

W ostatniej kolejce "Odra" pokonała "Stal" Chocianów i awansowała do drugiej ligi z pierwszego miejsca.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online