W meczu przyjaźni liczą się...tylko 3 punkty!

Sobotnie spotkanie 17.kolejki II ligi opolska Odra rozegra w Bytomiu. Pierwszy gwizdek na stadionie przy ul. Olimpijskiej zabrzmi o godz. 17:00. I choć "niebiesko-czerwoni" pojadą na mecz z Polonią już w roli wicelidera (dziś Raków pokonał Stal Stalową Wolę na wyjeździe 3:0 - przyp.red.), to nie zmienia faktu, że są zdecydowanym faworytem. Ostatnia w tabeli Polonia boryka się z ogromnymi problemami natury finansowo-organizacyjnej a 13. dotychczas zdobytych punktów nie nastraja optymistycznie przed walką z naszym zespołem. Pojedynek popularnie zwany "meczem przyjaźni", która istnieje pomiędzy kibicami obu zespołów od połowy lat 70', będzie 61. w historii spotkań na linii Opole - Bytom. 

Pierwszy mecz został rozegrany w historycznym dla Odry via Budowlanych roku w pierwszej lidze (1953 r. - przyp.red.). Później los stykał Polonię i Odrę również na poziomie II i III ligi.rwszy mecz został rozegrany w historycznym dla Odry via Budowlanych roku w pierwszej lidze (1953 r. - przyp.red.).  Później los stykał Polonię i Odrę również na poziomie II i III ligi.Później los stykał Polonię i Odrę również na poziomie II i III ligi.


W rywalizacji na trzecioligowym froncie lekką przewagą może poszczycić się Odra. W 10. spotkaniach odniosła 4 zwycięstwa, zanotowała 3 remisy a trzykrotnie lepsza okazała się bytomska Polonia. W bramkach również minimalnie górujemy nad przyjaciółmi z Bytomia: 12:11. Bezpośrednie pojedynki w Bytomiu wypadają jednak na korzyść gospodarzy sobotniego meczu. W 5. spotkaniach Odra odniosła zaledwie jedno zwycięstwo (0:3 - sezon 2002/03 - przyp.red.), trzykrotnie zwyciężała Polonia i tylko raz zespoły podzieliły się punktami.

Miało to miejsce w roku jubileuszowym dla naszego klubu, kiedy to klub obchodził 70. urodziny. Wówczas oba zespoły rywalizowały o awans do gier barażowych o II ligę. Spotkanie rewanżowe w Opolu rozegrane 23 maja 2015 r. zgromadziło na trybunach ok. 3 tys. widzów, zakończyło się zwycięstwem Odry 2:1 po golach braci Gancarczyków (Waldemar Gancarczyk 26 (k), Janusz Gancarczyk 57 - przyp.red.). Mimo porażki, to bytomianie okazali się minimalnie lepsi od "niebiesko-czerwonych" na koniec sezonu i po zwycięskich barażach z Wartą Poznań awansowali do II ligi..

Nie mamy nic przeciwko, aby w najbliższym meczu na listę strzelców wpisali się ponownie bracia Gancarczykowie, choć już bez udziału naszego znakomitego napastnika Janusza, któremu życzymy szybkiego powrotu do zdrowia. 

Nasz typ: Polonia Bytom - Odra Opole 1:3

 

Kompletna historia spotkań znajduje się tutaj.

 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online