Cyfrowe Archiwum Historii Odry Opole - zrzutka.pl

Już 10 kwietnia serwis historyczno-statystyczny Historia Odry Opole www.historia-odry.opole.pl, obchodzić będzie 13. urodziny! Tak, jesteśmy z Wami od tylu lat i wierzymy, że przysłowiowa "trzynastka" okaże się mimo wszystko szczęśliwa w dobie panującego kryzysu oraz przestoju ligowych rozgrywek na całym Świecie.

Byliśmy jednym z pierwszych serwisów tego typu w Polsce. Wspominamy piękną i bogatą historię największego klubu sportowego Opolszczyzny, zbieramy i katalogujemy wszelkie materiały archiwalne. Prasa, książki, pamiątki...godziny spędzone w bibliotekach oraz zakupy na aukcjach pamiątek związanych z Odrą Opole. Prowadzimy regularnie Funpage Historia Odry Opole, gdzie dostarczymy mnóstwo radości sympatykom opolskiej Odry. Przypominamy wielkie i te gorsze chwili z historii klubu.

Serce Cyfrowego Archiwum do wymiany

To wszystko czynimy z własnych środków, utrzymując m.in. serwer, domenę czy budując stronę, która posiada niestety wiele wad technicznych, na których poprawki nas najzwyczajniej w świecie nie stać...Tysiące materiałów jakie zgromadziliśmy praktycznie przestają się mieścić w wersjach cyfrowych na jedynym dysku przenośnym zakupionym jakieś 10 lat temu...Jak wiecie każdy sprzęt ma swoją żywotność i obawiamy się, że niebawem przyjdzie również kres na nasz dysk...a wraz z nim kawał dobrej historii klubu, której próżno szukać gdziekolwiek. To dziedzictwo cyfrowe klubu, nad którym pracowaliśmy niemal 20 lat! Chcemy nasze cyfrowe archiwum w dalszym ciągu rozwijać, ale potrzebujemy Waszego wsparcia w zakupie dużego i stabilnego dysku o pojemności min. 1TB, choć większy byłyby bardzo wskazany. Nie jesteśmy specjalistami od dysków, ale sądzimy, że można zakupić niedrogi i dobrej jakości dysk w cenie ok. 250 zł.

Również opłata za utrzymanie serwera oraz domeny serwisu, to koszty rzędu 100 zł na rok czasu. Struktura strony jest dość toporna i chwiejna. Niestety brak działań technicznych może sprawić, że w przyszłości serwis w ogóle może przestać funkcjonować. W tym przypadku również niebawem będziemy musieli zainwestować w pracę programisty, aby strona mogła w dalszym ciągu działać.


Kwoty wydają się być niewielkie, jednak w obliczu kryzysu jaki nas dotknął, wsparcie okazałoby się bardzo pomocne. Niestety nie czerpiemy stałych zysków z prowadzenia serwisu i niemal 90% działalności opiera się na zasadach non-profit. Wykładamy pieniądze z własnej kieszeni, a w sytuacji, gdy od 1 kwietnia praktycznie przestaliśmy pracować w związku z panującą sytuacją w kraju...trudno będzie sfinansować powyższe drobne potrzeby. Pamiętajcie, że Historia Odry Opole to nasze hobby, które w obecnej sytuacji trudno nam jest finansować do czasu powrotu do normalności.

Wspierasz, zachowujesz wspomnienia

Zorganizowaliśmy po raz pierwszy w historii naszego serwisu akcję "Wspieraj serwis Historia Odry Opole" na portalu Zrzutka.pl  Jeśli lubicie to co robimy, jeśli cenicie naszą pracę i uważacie, że warto pomóc abyśmy dalej funkcjonowali, tzn. że nie jesteśmy sami na placu boju....:-)...Bo w końcu znów przyjdzie wiosna... :-)

Zrzutka organizowana jest na: https://zrzutka.pl/z/historiaodryopole

Prowadzona będzie przez 30 dni.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online