Ze spotkania Kadra PZPN - "Express" (1968, 1:5).Z inicjatywy dziennikarzy „Expressu Wieczornego” 21 sierpnia 1968 r. rozegrano już po raz drugi mecz piłkarski pomiędzy Kadrą (prowadzona przez Ryszarda Koncewicza – red.), a jedenastką wytypowaną przez czytelników warszawskiego dziennika. Tym razem górą (sensacyjnie!!!) okazali się wybrańcy Teodora Wieczorka.

 W składzie zwycięzców znalazło się dwóch „niebiesko-czerwonych”: stoper Henryk Brejza oraz napastnik Jan Małkiewicz. W Kadrze PZPN na murawie pojawił się zaś ex-opolanin Bernard Blaut.

„Express” – Kadra PZPN 5:1 (Marks 42, 55, Deyna 50, Roter 68, Banaś 83 – Blaut 85)

“Express”: Grotyński, Michalik, Brejza, Wraży, Musiał (Leszczyński), Deyna, Bula (Szymczak), Banaś, Marks, Małkiewicz (Kozerski), Rotter

Kadra: Szeja, Janduda, Gmoch (Stachula), Oślizło, Anczok, Winkler, Szołtysik, Sadek, Lubański (Pawlik), Blaut, Jarosik

 

Przy dużym zainteresowaniu publiczności rozegrany został w stolicy mecz piłkarski pomiędzy drużynami „Expressu” (wytypowaną przez czytelników z całego kraju) i Kadrą PZPN.

Pierwsza część meczu upłynęła pod znakiem przewagi piłkarzu „Expressu”, którzy stworzyli znacznie więcej sytuacji, z których mogły paść bramki. Okazje do strzelenia gola mieli kolejno Roter, Małkiewicz i Deyna. W 16 min. po ładnym strzale Marksa, Szeja nie utrzymał piłki w rękach a w sukurs przyszedł mu słupek. Grotyński tylko dwukrotnie znalazł się w niebezpieczeństwie, nie dał się jednak zaskoczyć, broniąc efektownie strzały Blauta i Lubańskiego.  

Przewaga „Expressu” w tej części gry została udokumentowana bramką (ku uciesze widowni) zdobytą w 43 min. przez Marksa, który wykorzystał długie podanie jednego ze swoich kolegów z defensywy.

Po przerwie gra toczyła się prawie wyłącznie pod dyktando piłkarzy „Expressu”. Oglądaliśmy wiele pomysłowych akcji zakończonych najczęściej celnymi strzałami. Serię bramek rozpoczął w 50 min. bardzo ładnym strzałem w „okienko” Deyna, a strzelcami kolejnych byli Marks, Roter i Banaś. Dopiero pod koniec meczu Blaut uzyskał honorowy punkt dla Kadry PZPN.

„Trybuna Opolska”, nr 229 z 21 VIII 1968

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online