Andrzej Krupa jest najdłużej niepokonanym bramkarzem w I lidze występującym w barwach "Odry" "Odra" Opole bramkarzami stoi możnaby śmiało rzec. W niemal 65-cio letniej historii klubu, trzech słupków strzegli wybitni fachowcy, m.in. Konrad Kornek, Franciszek Kściuk, Andrzej Krupa, Józef Młynarczyk, Hubert Kapica, Marek Mokrzycki oraz wielu innych znakomitych bramkarzy.

Wśród w/w znalazło się dwóch, którzy zapisali się na trwałe w historii nie tylko opolskiej "Odry", ale polskiej piłki nożnej.

Andrzej Krupa ustanowił swoisty rekord w trakcie występów w ekstraklasie w sezonie 1971/72, kiedy to zachował czyste konto przez niemal dwa miesiące! Krupa nie skapitulował od 25 sierpnia do 24 października 1971 roku, łacznie przez 655 minut. Daje mu to siódme miejsce w klasyfikacji wszech czasów polskiej ekstraklasy. Bezsprzecznym liderem jest Piotr Czaja z GKS-u katowice oraz "Ruchu" Chorzów, który zachował czyste konto przez 1005 minut od 8.04.1970 do 20.09.1970 roku!

Nie tylko Krupa przeszedł do historii ze swoimi niesamowitymi statystykami. Najdłużej niepokonanym bramkarzem w historii "Odry" był Franciszek Kściuk, który w 1959 roku nie puścił gola na zapleczu ekstraklasy przez osiem spotkań z rzędu! Miało to miejsce w spotkaniach pomiędzy 10 a 17 kolejką. Warto dodać, że w 9 kolejce również bronił Kściuk, który zastąpił w bramce młodego Białka. "Mecz z "Wartą" Poznań zakończył się bezbramkowym remisem, więc niejako wydłuża się czas bez piłki w siatce Kściuka. Niestety źródło "Trybuny Opolskiej" nie podaje, w której minucie nastąpiła zmiana Białka w bramce. Uznać zatem można, że Franciszek Kściuk nie pozwolił się pokonać przez ponad 720 minut!

17. Odra Opole 0 - 0 Polonia Warszawa

Nowy rekord śrubuje od pewnego czasu Jakub Bella, który jest niepokonany od 740 minut w IV lidze opolskiej (sezon 2009/2010). 27- letni golkiper przez osiem spotkań zachował czyste konto, jednak trudno do końca wpisać ten rekord w historię "Odry" Opole, ponieważ Bella występował pod szyldem "Oderki" Opole.