Odra Opole pokonała Kotwicę Kołobrzeg 3:0

Po fatalnym występie Odry przed tygodniem z Olimpią Zambrów (0:3 - przyp.red), w sobotnim spotkaniu 15.kolejki o mistrzostwo 2.ligi z Kotwicą Kołobrzeg, nasi piłkarze zagrali wyjątkowe spotkanie. Już po pierwszej połowie końcowy wynik meczu został ustalony, a kanonadę strzelecką rozpoczął Waldemar Gancarczyk, który w 6.min po celnym trafieniu z rzutu karnego pokonał bramkarza gospodarzy. Niespełna 14.min później Tomasz Wepa popisał się kapitalnym strzałem z ok. 20 metrów w prawe okienko bramki Kotwicy i było jasne, że Odra pewnie zmierza po komplet punktów. 


Tuż przed zakończeniem pierwszej części spotkania, w polu karnym znalazł się najlepszy strzelec zespołu...obrońca Łukasz Winiarczyk, który wymanewrował obrońców oraz bramkarza i strzałem ze "szpica" umieścił piłkę w bramce. Jak się okazało był to ostatni gol w tym meczu, choć w drugiej odsłonie to właśnie Odra zdobyła kolejną bramkę, nie uznaną przez sędziego, który dopatrzyła się - w naszej ocenie - słusznego spalonego.

 

Niebiesko-czerwoni rozegrali bardzo dobre zawody a zmiany których dokonał trener Furlepa w porównaniu z meczu z Olimpią Zambrów, podziałały mobilizująco na naszych piłkarzy. Kapitalne zawody rozegrał Waldemar Gancarczyk, a na skrzydle postrach w szeregach obronnych Kotwicy siał Rafał Brusiło. Zwycięzców oczywiście nie będziemy sądzić, jednak warto zwrócić uwagę, że - mimo wysokiego zwycięstwa - gospodarze stworzyli sobie po błędach naszego bloku defensywnego, kilka niezwykle groźnych sytuacji, które powinny zakończyć się golem. Szczęście jednak sprzyjało tego wieczoru opolskiej jedenastce oraz licznie zgromadzonym kibicom z Opola, którzy dotarli na stadion w Kołobrzegu pod koniec pierwszej części spotkania.

 

W pełni zasłużone zwycięstwo nad Kotwicą pozwoliło zachować fotel lidera Odrze, a kibicom w całej Polsce obejrzeć dzięki TVP3 Opole na żywo zespół, który pewnie zmierza w stronę I ligi. Zespół będący mieszanką ruty i młodości, świadomy realizacji celu, na który czekają kibice od wielu lat pokonał kołobrzeską drużynę, z którą zmierzyliśmy się pierwszy raz w historii walcząc o ligowe punkty. Miało to miejsce dokładnie 38.lat od pamiętnego meczu Odry z Legią w Warszawie (29.10.1978 r. - przyp.red.), kiedy to niebiesko-czerwoni pokonali warszawian z Kazimierzem Deyną w składzie aż 5:3 po trzech golach Alfreda Bolcka.

 

 

Relację z meczu w Kołobrzegu można obejrzeć w Kurierze Opolskim poniżej: 

Historyczny mecz.

To był moment historyczny dla całej opolskiej piłki, ale także dla TVP3 Opole. Tak w skrócie określić można pierwszą ogólnopolską transmisję meczu piłki nożnej, przeprowadzoną samodzielnie przez nasz oddział Telewizji Polskiej . W meczu 15 kolejki spotkań drugiej ligi MKP Kotwica Kołobrzeg zmierzyła się z Odra Opole O szczegółach Jakub Biel, #KurierOpolski. #oglądamTVP3opole

Opublikowany przez TVP3 Opole na 30 październik 2016

 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online