To nie jest żart, tylko czysta prawda. Niewielu opolskich kibiców zdaje sobie sprawę, że nasz klub zdobył tytuł najlepszej drużyny piłkarskiej w kraju w kategorii...oldbojów. Już w I mistrzostwach Polski oldbojów (1989 r.), które rozgrywane były podczas dorocznych krajowych zlotów piłkarzy weteranów w Byczynie, wicemistrzostwo naszego kraju wśród starszych panów wywalczył zespół "Odry", który w finale przegrał ze swoimi rówieśnikami z łódzkiego "Widzewa".

W kolejnej edycji mistrzostw, w 1990 roku opolscy weterani zajęli pierwsze miejsce zdobywając tym samym tytuł najlepszej drużyny w kraju. Wyprzedzili odpowiednio: "Pogoń" Szczecin, "Widzew" Łódź, "Stadion" Zawiercie oraz drugą opolską drużynę "Ruch" Byczyna. Zwycięska drużyna wystąpiła w następującym składzie: Krupa, Stecki, Kowalik, Łukasiak, Panasiuk, Zajączkowski, Procyszyn, Tomczuk, Borzęcki, Tyc, Bonia, Kasprzyk, Zięcki, Korek, Zubrzycki, Bania, Kamiński, Zamojski oraz Rawski.

W 1991 roku opolska drużyna oldbojów "Odry" powtórzyła po raz drugi swój sukces zwyciężając w finale "Stadion" Zawiercie. Ciekawostką tego turnieju był fakt, iż "Odra" w pięciu turniejowych spotkaniach nie straciła ani jednego gola! Mistrzowska ekipa wystąpiła w składzie: Krupa, Stecki, Zajączkowski, Dziadek, Latawiec, Gołębiowski, Korek, Kaczmarek, Tkaczyk, Mulawski, Holka, Bania, Sierżant, A.Klimkowicz, Lubieniecki, Browarski.

Natomiast w 2007 roku drużyna "Skauta" Opole złożonego dużej mierze z byłych zawodników "Odry" w finale mistrzostw Polski oldbojów tradycyjnie rozgrywanych w Byczynie, zajęła drugie miejsce przegrywając w finale z MKS-em Oława 1:2.

Kapitan MKS-u Oława A.Sak obiera puchar

Od początku zdecydowaną przewagę osiągnęli oławianie. Udokumentowali ją dwiema bramkami, zdobytymi przez Zbigniewa Murdzę. Na 10 minut przed końcem Odra strzeliła kontaktowego gola. MKS był jednak tego dnia bardzo dobrze dysponowany i do końca kontrolował przebieg gry. Mimo,że opolska drużyna przegrała to nasze gwiazdy pokazały jednak umiejętności, których pozazdrościć mogą im młodsi koledzy.

Rozgrywkom mistrzowskim oldbojów patronuje oficjalnie Polski Związek Piłki Nożnej.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online