Gogolin jest niewielką miejscowością na Opolszczyźnie liczącą zaledwie nieco ponad 6 tysięcy mieszkańców.  To właśnie z tego małego miasteczka pochodzą chyba najbardziej znani sportowcy jakimi byli niewątpliwie bracia Blautowie: Bernard oraz Zygfryd.  Obaj znakomici piłkarze "Budowlanych" i "Odry" Opole dziś pozostają już tylko w naszej pamięci... Niewielu jednak wie, że Urząd Miejski w Gogolinie zadbał o to, aby bracia Blautowi znaleźli swoje należne miejsce w miasteczku, które dzięki ich wspaniałej grze zostało rozsławione.

W dniu 29 października 2007 roku w Hali Sportowej im. Bernarda i Zygfryda Blautów miało miejsce spotkanie wieloletniego szkoleniowca piłkarskiej reprezentacji Polski Pana Antoniego Piechniczka z licznie zgromadzoną młodzieżą szkolną z terenu Gminy Gogolin. W spotkaniu tym uczestniczyli również Pan Jan Śliwak wieloletni działacz Odry Opole oraz były dyrektor tego klubu Pan Franciszek Dudek.

rozmiar: 161,32 KB  pobrań: 366  data: 2007-10-30 12:39:18

 

 Zaproszeni goście przez wiele lat współpracowali na płaszczyźnie sportowej z Bernardem i Zygfrydem Blaut i w ciekawy, a czasami nawet humorystyczny, sposób przybliżyli uczniom naszych szkół sylwetki patronów hali sportowej.

Goście przekazali również pamiątki związane z braćmi Blaut, które umieszczone zostaną w galerii poświęconej ich pamięci. Wśród nich znalazła się koszulka z Nr 6 Zygfryda Blaut, z jakim grał w barwach Odry Opole.

rozmiar: 173,86 KB  pobrań: 371  data: 2007-10-30 12:38:53
Szczególną atrakcją dla młodych piłkarzy, z klubu MKS Gogolin, przybyłych na spotkanie był trening pod okiem samego selekcjonera reprezentacji narodowej Antoniego Piechniczka. Poszczególne jego elementy spotykały się z żywiołową reakcją zgromadzonej młodzieży, która szczelnie wypełniła trybuny.  

Mamy nadzieję, że wkrótce miasto Opole weźmie przykład z rajców Gogolina i powstania prawdziwa Izba Pamięci Opolskiego Klubu Sportowego "Odra" Opole, który niewątpliwie zasłużył sobie na taki gest.


                                                                                                  Źródło: www.gogolin.pl

 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online