26 maja 2001 – 34. kolejka II ligi
Ryan Odra – Lechia Gdańsk 2:1 (Solnica 52,61 – Zawada 81)
Sędzia: Wiesław Piotrowicz (Wrocław)
 

Ryszard Niedziela: - Za 25 tysięcy złotych kupiliśmy mecz od Lechii. Przekazaliśmy pieniądze dla kierownika drużyny. W przerwie przyszedł do mnie (ZC) i powiedział: „Prezesie, co jest grane, przecież oni dostali o 5 tysięcy mniej”. Zrobiliśmy raban, kierownik oddał nam całą sumę. (ZC) przekazał je drużynie przeciwnej. Prawdopodobnie kierownik przytulił sobie 5 tysięcy, a piłkarze byli przekonani, że my daliśmy za mało.

W tej samej kolejce przekazałem 20 tysięcy na pozytywne premiowanie dla ŁKS-u Łódź. Człowiek z półświatka, który nam pomagał, powiedział, że bardzo dobrze zna piłkarza ŁKS-u (AG). Przez niego miał zapewnienie, że łodzianie będą walczyć. ŁKS pokonał Górnika Polkowice 1:0.

***
 
Od zerwania współpracy z „Fryzjerem” prezes z (MN) szli na oślep. Każdy mecz chcieli kupić, by tylko załapać się na barażowe miejsce w lidze. 26 maja w Opolu Odra grała z Lechią Gdańsk. Słabą, już zdegradowaną do III ligi, ale nie można było ryzykować. Przed meczem domówili się z rywalami, że za 25 tysięcy złotych będą mieli trzy punkty. Kopertę z pieniędzmi wziął kierownik gości.

- Prezesie, co jest grane? Przecież oni dostali o pięć tysięcy mniej – warknął w przerwie meczu (ZC).

- Jak mniej? Daliśmy zgodnie z umową dwadzieścia pięć tysięcy.

- Chłopaki z Lechii mówią, że zrywają umowę. Walczą, bo dostali tylko dwadzieścia.

Prezes wywołał kierownika Lechii – Oddaj kasę!

Kierownik z obu kieszeni wyciągnął pliki banknotów.

- Co, piątkę sobie przytuliłeś? – syknął prezes, zabierając pieniądze. – Zbyszek, załatw to – przekazał całą sumę (ZC). Po przerwie Odra zdobyła dwa gole. Wygrała 2-1.

- Tak się, prezesie, załatwia. Nie jak wy – mówił po meczu (ZC) – lider na boisku i poza nim.

R. Stęporowski, R. Niedziela, Mafia fryzjera, Opole 2007.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online