Książka o historii Odry Opole znalazła się w Muzeum Piłki Nożnej!Niezwykle miło nam jest poinformować, że trzecia w historii naszego klubu publikacja książkowa "Odra Opole Antoniego Piechniczka", już od ponad roku jest stałym eksponatem Muzeum Piłki Nożnej w Nowej Wsi Przywidzkiej. Książka znajduje się wśród setek niezwykle cennych pamiątek piłkarskich.

Muzeum Piłki Nożnej w  Nowej Wsi Przywidzkiej to prawdopodobnie jedyne w Polsce muzeum pokazujące rozwój dyscypliny ,a nie tylko wybranego klubu czy reprezentacji. Powstało w 2004 roku jako Małe Muzeum Piłki Nożnej. Dziś już nie musi używać przymiotnika „małe”. W 6 salach udostępnia zwiedzającym swoje niezwykle ciekawe zbiory. Eksponaty prezentowane są również w salach sąsiadujących z muzealnymi oraz w 12 pokojach gościnnych,  z których każdy poświęcony jest
wybitnemu klubowi piłkarskiemu.Książka Odra Opole Antoniego Piechniczka w Muzeum Piłki Nożnej

W 2011 otwarto niepowtarzalną Galerię Sztuki poświęconą w całości piłce nożnej. Jej misją jest przedstawienie wielkiej różnorodności dziedzin sztuki na przykładzie zgromadzonych dzieł , z których wszystkie poświęcone są piłce nożnej. Absolutna perełka !

Muzeum i Galerię zwiedzać można po wcześniejszym telefonicznym umówieniu się. Grupy min 10 osobowe.

Adres Muzeum:
ul.Turystyczna 5, Nowa Wieś Przywidzka woj.pomorskie
Kustosz Grzegorz Stanisławski

Źródło: Polska Strefa

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online