Po niemal 40.latach stadion Odry doczekał się tablicy świetlnej!

Dzień 14 czerwca 2016 r. z pewnością przejdzie do historii opolskiego stadionu piłkarskiego przy ul. Oleskiej 51. Po niemal 40.latach w miejscu betonowo-metalowej konstrukcji usytuowanej od strony basenu przy Al.Róż, zamontowana została elektroniczna tablica wyników z prawdziwego zdarzenia! Konstrukcja pod ogromną tablicę rozpoczęła się w sezonie 1976/77, kiedy to "niebiesko-czerwoni" pod wodzą trenera Antoniego Piechniczka występowali w pierwszej lidze. Niestety budowę przerwano z powodu braku środków finansowych oraz słabszych wyników osiąganych przez zespół, który w 1981 roku spadł do drugiej ligi.


Dziś w miejscu niedoszłej tablicy z lat 70., Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu zrealizował cel, który przyświecał miastu od wielu lat. Stadion Miejski doczekał się elektronicznej tablicy wyników z prawdziwego zdarzenia, do czego wykorzystano wspomniany relikt przeszłości (notabene w doskonałym stadnie technicznym).

Tablica posiada całkiem imponujące wymiary 16x8 m, na której doskonale widoczne są m.in. aktualny czas trwania spotkania (min:sek), wynik, część spotkania oraz nazwy zespołów. Dodatkowo na tablicy można wyświetlać m.in. składy drużyn, reklamy oraz informacje przydatne kibicom.

Debiut tablicy przypadnie na rewanżowe spotkanie barażowe z Winetą Wolin, 16 czerwca o godz.16:00.


 

 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online