Liga trzech prędkości wg "Piłki Nożnej" - wyróżnienia dla "niebiesko-czerwonych"

W jednym z ostatnich tegorocznych numerów tygodnika "Piłka Nożna" pojawiło się obszerne podsumowanie jesieni w II lidze. Oczywiście nie zabrakło wielu pozytywnych komentarzy pod adresem opolskiej Odry oraz indywidualnych wyróżnień. Wyróżnienie trafiło do Waldemara Gancarczyka, który jako jedyny "niebiesko-czerwony" znalazł się w jedenastce jesieni oraz Łukasza Winiarczyka stanowiącego mocny fundament dublerów dla najlepszych piłkarzy II ligi. Jeśli dodamy do tego fakt, iż nasz pierwszy bohater figuruje na pierwszym miejscu klasyfikacji "asystentów" z 8. asystami oraz zajmuje trzecią lokatę w klasyfikacji kanadyjskiej z 12. punktami (4 gole + 8 asyst), to lektura podsumowania sprawi wszystkim fanom Odry mnóstwo przyjemności. Prezentujemy fragmenty analizujące jesienne występy naszego zespołu.

"Największym jesiennym zaskoczeniem była postawa Odry Opole. Beniaminek przez długi czas przewodził II-ligowemu wyścigowi, jednak ostatecznie finiszował  na - i tak znakomitej - trzeciej lokacie. Rywale ekipy Jana Furlepy głosili rychły koniec dobrej passy. Odra jednak nie miała głębszego kryzysu w planach. Beniaminek zaliczył pojedyncze wpadki, ale ogólnie szedł pewnym krokiem, niezależnie od klasy i doświadczenia przeciwników. Ważnym elementem układanki trenera Furlepy był Waldemar Gancarczyk, zajmujący czołowe miejsce w klasyfikacji kanadyjskiej rozgrywek. Sukcesu Odry nie da się jednak ograniczyć do jednego nazwiska. Siłą opolan był kolektyw, charakter i szeroka kadra o zaskakująco wyrównanym - jak na nowicjusza - poziomie.

- Odra to był jeden z beniaminków, który miał sobie radzić po awansie, jednak wyniki przerosły prognozy - stwierdził Dariusz Dzieci, prezes Siarki Tarnobrzeg.

- Zaskoczeniem jest dla mnie postawa Odry Opole, ale w trakcie rundy udowodniła, że zasłużyła na miejsce w ścisłej czołówce - dodał Krzysztof Kapuściński, opiekun Błękitnych Stargard Szczeciński."

Więcej podsumowań, komentarzy oraz opinii znaleźć można w Tygodniku "Piłka Nożna".

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online