Do Stalowej Woli po pierwsze zwycięstwo w historii

W najbliższą niedzielę opolska Odra uda się do Stalowej Woli na kolejne spotkanie II ligi. Będzie to pierwszy meczu w ramach rundy rewanżowej rozegrany w br. Przypomnijmy, że w pierwszym spotkaniu sezonu 2016/17, nasza drużyna pokonała w Opolu "Stalówkę" aż 3:0. Aktualnie oba zespoły dzieli aż 15.punktów różnicy w tabeli, jednak wyjazd na dalekie Podkarpacie wcale nie będzie oznaczał łatwego meczu. W poprzedniej kolejce "niebiesko-czerwoni" nie bez trudu pokonali na wyjeździe Polonię Bytom 1:0, natomiast Stal zremisowała 2:2 w prestiżowych derbach Podkarpacia z solidną Siarką Tarnobrzeg. Nasz zespół będzie musiał dodatkowo radzić sobie bez pauzującego za czerwoną kartkę - Mateusza Perońskiego a bilans spotkań zdecydowanie przemawia za gospodarzami sobotniego meczu.

W 16.pojedynku w historii spotkań obu zespołów Odra może pokusić się o...pierwsze historyczne zwycięstwo w Stalowej Woli! Trudno w to uwierzyć, ale takie są fakty. Począwszy od sezonu 1974/75, kiedy po raz pierwszy rozegraliśmy mecz o ligowe punkty przeciwko "Stalówce" aż po dzień dzisiejszy, nie potrafiliśmy ani razu odnieść zwycięstwa na boisku naszego przeciwnika! W 7.spotkaniach w Stalowej Woli aż 6-krotnie schodziliśmy pokonani i tylko raz udało się przywieźć punkt do Opola! (sezon 2006/2007: 1 kwietnia 2007 r. Stal Stalowa Wola - Odra Opole 1:1 (1:1) 1:0 - Pałkus 2' 1:1 - Kubik (k.) 18' - przyp.red.). 

Łączny bilans spotkań również nie napawa optymizmem, choć w ostatnich dwóch pojedynkach odnieśliśmy zwycięstwa po 3:0. Miało to miejsce jednak w...Opolu. 

Podsumowanie: 15M, 5Z, 3R, 7P. Bramki: 13:12

Drużyna trenera Jana Furlepy ma zatem okazję przejść do historii jako ta, która w końcu przełamie złą passę i wywiezie komplet punktów z Podkarpacia. Tej sztuki nie dokonała nawet Odra trenera Antoniego Piechniczka z Wojciechem Tycem na czele. 

Nasz typ: 1:2

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online