(I liga - 26. kolejka): 28.06.1972 Odra Opole – Wisła Kraków 1:4 (K. Kot 75 – Kmiecik 26, 83 Kapka 65, 68)

Sędzia: Pogorzelski (Warszawa)

Widzów: ok. 6 tys.

Odra: Andrzej Krupa, Zbigniew Gut, Ryszard Dziadek, Joachim Krawiec, Jerzy Gołębiowski, Antoni Kot, Ernest Powieczko (Józef Zwierzyna), Manfred Urbas (Jan Nikisz), Karol Kot, Manfred Koprek, Józef Klose; trener – Engelbert Jarek

Wisła: Janusz Adamczyk, Antoni Szymanowski (Tadeusz Polak 46), Ryszard Wójcik, Tadeusz Kotlarczyk, Henryk Maculewicz, Henryk Szymanowski, Wiesław Lendzion, Zbigniew Krawczyk (Czesław Studnicki 46), Andrzej Garlej, Kazimierz Kmiecik, Zdzisław Kapka; trener – Marian Kurdziel

 

Okazuje się, iż mecz bez większej stawki może być niemniej zacięty od spotkań, w których rozstrzygają się sprawy bytu w I lidze. Takim właśnie spotkaniem były zawody Odry z Wisłą, które zakończyły się zwycięstwem gości 4:1 (1:0).

Podczas meczu dotkliwych kontuzji doznali dwaj piłkarze Odry: stoper Dziadek, który doznał złamania nogi oraz Antoni Kot (pęknięte żebro). W czasie meczu musieli oni opuścić boisko i w ostatnich minutach gospodarze grali w „9-tkę”. W tej sytuacji przekonywująca wygrana krakowian, kończących rozgrywki I ligi wysokim zwycięstwem, była zwykłą formalnością, tym bardziej, iż do pauzy trener Jarek dokonał niefortunnych zmian wycofując z gry Powieczkę i Urbasa, których zastąpili Zwierzyna i Nikisz. Po zdobyciu bramki przez Kmiecika w 26 min. „wiślacy” po przerwie przeważali zdecydowanie, podwyższając wynik po celnych strzałach Kapki w 65 min. i 68 oraz ponownie przez Kmiecika w 82 min. Jedyną bramkę dla Odry uzyskał w tym okresie Karol Kot w 75 min.

Abstrahując od osłabienia opolan kontuzjami, goście zaprezentowali wczoraj dobry futbol, demonstrując zwłaszcza w ataku b. dobrą formę. W zespole Odry wyróżnić należy jedynie bramkarza Krupę, dzięki któremu opolanie nie zeszli z boiska z wyższą cyfrowo porażką.

Mariusz Gągola

„Tempo” (za: historiawisly.pl)

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online