Odra rozpoczyna treningi

Dziś piłkarze opolskiej Odry rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Na pierwszym treningu poprowadzonym przez nowego szkoleniowca - Mirosława Smyłę, pojawi się m.in. Rafał Niziołek. Przypomnijmy, że ten środkowy pomocnik występujący do niedawna w MKS Kluczbork, został zakontraktowany przez Odrę tuż po zakończeniu rozgrywek. W treningu nie wezmą już udziału Waldemar Gancarczyk, Mateusz Gancarczyk oraz Szymon Przystalski. Wszyscy bowiem już wcześniej zdecydowali o swoich przenosinach do FKS Stal Mielec.

Po kilku jednostkach treningowych, piłkarze udadzą się w sobotę do Katowic. Tam bowiem rozegrają pierwszy sparing w ramach przygotowań do startu Nice I Ligi z GKS-em Katowice. Godzina spotkania z GKS-em nie została jeszcze ustalona. Związane jest to...mistrzostwami Europy U21, które odbywają się w Polsce. Katowicki obiekt gości młodzieżową reprezentację Czech, która trenuje przy Bukowej.

Mecz z doświadczonym pierwszoligowcem będzie doskonałą okazją do zapoznania się z realiami zaplecza ekstraklasy. Z pewnością wystąpi w nim Marcin Wodecki, który został wybrany przez Tygodnik Piłka Nożna do jedenastki sezonu 2016/17 w II lidze:

- Wypoczęty wczoraj wróciłem z Bułgarii, gdzie odpoczywałem po sezonie - mówi popularny "Pszczółka". Jestem gotowy i przystąpię pełen optymizmu do pierwszego treningu - zakończył Wodecki.

Dodajmy, że w dniu wczorajszym Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN rozpatrzyła wnioski Klubów awansujących z II ligi do I ligi oraz Klubów III ligi do II ligi, przyznając Odrze licencję na grę w Nice I lidze, oczywiście pod pewnymi warunkami:


Po przeanalizowaniu dokumentacji Komisja postanowiła: Przyznać licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 z nadzorem infrastrukturalnym następującym Klubom: - Raków Częstochowa, - Odra Opole, - Radomiak Radom. V. Przyznać Licencję na rozgrywki I ligi w sezonie 2017/2018 Klubowi Puszcza Niepołomice z nadzorem infrastrukturalnym oraz z nadzorem z zakresu Personelu i Administracji. Nadzory infrastrukturalne zostały nałożone na kluby awansujące do I ligi w związku z koniecznością realizacji zaleceń modernizacyjnych wynikających z raportów z wizytacji obiektów oraz w celu zamontowania oświetlenia zgodnego z kryterium I.10 Podręcznika Licencyjnego, do rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2017/2018.


Aktualizacja: Mecz z GKS Katowice rozpocznie się o godz. 11:00 na bocznym boisku stadionu przy ul. Bukowej.

Źródło: 1liga.org 
Fot: Kamil Nowakowski


Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online