Wicemistrz Polski juniorów z Odrą potrzebuje wsparcia!

W 1963 roku rozpoczął swoją wielką karierę piłkarską w Odrze Opole, a zaledwie pięć lat później świętował zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Polski z juniorami Odry. W pierwszej lidze zadebiutował jeszcze wcześniej, mając zaledwie 17 lat! W "niebiesko-czerwonych" barwach rozegrał niemal 150 spotkań. Jako obrońca zdobył dla niej nawet kilka bramek! Dumnie reprezentował nasz kraj podczas spotkań reprezentacji Polski juniorów, rozgrywając 20 spotkań z orzełkiem na piersi. Ryszard Dziadek - bo o nim mowa - to jedna z wielkich legend naszego klubu, która dziś potrzebuje naszego wsparcia!

 

Jeszcze nieco ponad dwa lata temu podczas obchodów 70-lecia Odry Opole, mieliśmy przyjemność rozmawiać z naszym piłkarzem, który cieszył się doskonałą formą. Dziś 67-letni były reprezentant kraju zmaga się z poważną chorobą - glejakiem mózgu. To bardzo poważna choroba, z którą można jednak walczyć. Miesięczny koszt leczenia wynosi ok. 4 tys. złotych, co jest poza możliwościami Ryszarda Dziadka

Za naszym pośrednictwem apelujemy o wsparcie byłej gwiazdy klubu z Oleskiej. Więcej informacji zainteresowanym pomocą, można uzyskać pod nr tel. 501724774 oraz adresem e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online