Antoni Piechniczek honorowym obywatelem miasta Opola? [WIDEO]

Prezes Opolskiego Związku Piłki Nożnej - Tomasz Garbowski, złożył do magistratu stolicy Opolszczyzny wniosek o nadanie tytułu honorowego obywatela miasta, trenerowi Antoniemu Piechniczkowi. Przypomnijmy, że były szkoleniowiec opolskiej Odry z lat 1975-1979 był współtwórcą jednych z największych sukcesów w historii klubu. To właśnie za kadencji "Bossa" opolanie zdobyli Puchar Ligi oraz wystąpili w Pucharze UEFA w 1977 roku, a jednocześnie byli bliscy zdobycia tytułu mistrzowskiego w sezonie 1978/79. Dodajmy, że aż 6-ciu podopiecznych trenera Piechniczka z Odry, dostąpiło zaszczytu występu z orzełkiem na piersi w reprezentacji Polski.


Wniosek o nadanie tego prestiżowego tytułu jest podwójnie uzasadniony. Sukcesy sportowe jakie odniósł trener Piechniczek wraz z "niebiesko-czerwonymi" stanowią niepodważalny argument, jednak warto również podkreślić ogromne przywiązanie i sympatię trenera do naszego miasta. Piechniczek podkreśla niemal przy każdej okazji, że jego wielka kariera nie byłaby możliwa, gdyby nie praca w Odrze, którą zaproponował wówczas zaledwie 36-letniemu szkoleniowcowi prezes Odry - Feliks Gruchała. 


Fot. S.Pachuta

Antoni Piechniczek to postać wielce zasłużona dla opolskiej piłki nożnej jak i całego polskiego futbolu. Prawdziwy ambasador i przyjaciel Opola. Przyznanie tytułu w naszej ocenie stanowić powinno wyłącznie formalność. 

 

 

 

 

 

 

 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online