Tradycji stało zadość: Odra - Puszcza Niepołomice 0:0

Nie takiej inauguracji piłkarskiej wiosny spodziewali się kibice w Opolu. Drugie ligowe spotkanie w 2018 roku przyniosło po raz kolejny rozczarowanie spragnionych zwycięstw fanów naszego klubu. Bezbramkowy remis z Puszczą Niepołomice nie jest bynajmniej wynikiem zaskakującym w tej rywalizacji, bowiem w czterech spotkaniach między obiema drużynami zanotowaliśmy...cztery remisy! Dziś historia miała się nie powtórzyć, jednak i tym razem niebiesko-czerwoni nie dali rady pokonać zespołu z Niepołomic.

Pierwsza połowa nie przyniosła większych emocji, choć to Odra była bliższa uzyskania prowadzenia. W 27 min meczu Skrzypczak strzałem głową z 11 metrów, minimalnie chybił obok lewego słupka bramki Staniszewskiego. 

Druga część meczu rozpoczęła się od mocnego uderzenia ze strony opolskiej Odry. Już w 47 min Skrzypczak płaskim strzałem z ostrego kąta był bliski zdobycia bramki, jednak ponownie piłka minimalnie minęła światło bramki gości. Nasi piłkarze wykazywali więcej ochoty do gry, jednak bez żadnych efektów bramkowych. Puszcza mimo, że wyraźnie nastawiona na grę z kontry, starała się odgryzać Odrze, a w 61 min bliski zdobycia gola był Domański, którego strzał minimalnie przeleciał obok słupka Kuchty. 

Mimo optycznej przewagi Odry, podział punktów należy uznać za sprawiedliwy. Trudno jednoznacznie wskazać jaki wpływ na ostateczny wynik miała fatalna murawa, która stanowiła połączenie trawy i błota, utrudniając tym samym grę obu zespołom.

 

 

 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online