Wiesław Korek w Phenianie

W czerwcu 1976 roku druga reprezentacja Polski, występująca pod nazwą Polska B, udała się do dalekiej Korei Północnej. Polacy do rozegrania mieli trzy spotkania w krótkim odstępie czasowym. Pobyt trwał zaledwie 5 dni. Selekcjonerem drugiego zespołu Polski był Ryszarda Kulesza, który zabrał do Korei ówczesnego piłkarza Odry - Wiesława Korka. Wraz z naszym piłkarzem na drugi koniec świata udali się m.in. Paweł Janas, Zbigniew Hnatio czy Mirosław Bulzacki. 

10 czerwca 1976 r. Polacy pokonali na stadionie północnego Phenianu reprezentację KRL-D 3:1. Mimo zdobytego gola już w 3 min. meczu przez gospodarzy, nasi piłkarze nie poddali się i śmiało zaatakowali. W 17 min. Wiesław Korek. zdobył kapitalną bramkę. Jego uderzenie z dystansu, odbiło się od koreańskiego piłkarza, a piłka wpadła do siatki. Dodajmy, że Korek na co dzień występował przy Oleskiej na pozycji stopera, jednak tym razem otrzymał zadanie rozbijania ataków Koreańczyków już w strefie środkowej. Drugą bramkę dla Polski zdobył Szachnitowski w 34 min a trzeciego gola zanotował Tadeusz Pawłowski w 64 min.


Wiesław Korek stoi drugi od lewej [fot. reprezentacja1921.pl]

Mecz towarzyski z Polską, stanowił dla gospodarzy element przygotowań do startu w Igrzyskach Olimpijskich w Montrealu. Na stadionie pojawiło się 20 tys. widzów, a nasz piłkarz zebrał pochlebne recenzje za swój występ. 

W drugim spotkaniu przeciwko reprezentacji Phenianu, nie padły bramki. Mecz odbył się 14 czerwca 1976 r., a na stadionie zasiadło 25 tys. widzów. Wiesław Korek rozegrał całe spotkanie. 

Źródło: reprezentacjapolski1921.pl   
                                                              Podobał Ci się nasz artykuł? Cenisz i szanujesz naszą pracę? 
                                                               Wesprzyj nasz serwis, aby takich artykułów pojawiało się więcej.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online