Historia Odry Opole

Na początku kwietnia zwróciliśmy się do Was o wsparcie serwisu Historia Odry Opole (tutaj). Zakup pojemnego i solidnego dysku przenośnego był głównym celem akcji, ale nie jedynym. W ciągu niespełna miesiąca, udało się zebrać wymaganą kwotę do realizacji zamierzonych celów. To dzięki Wam, możemy dalej rozwijać nasze archiwum oraz przede wszystkim zadbać o bezpieczne przechowywanie tysięcy cyfrowych materiałów związanych z historią Odry. Dziękujemy z całego serca za wsparcie każdemu, kto dołożył swoją cegiełkę!

Na potrzeby funkcjonowania serwisu zakupiliśmy dysk Adata DashDrive Durable HD710P 1TB USB3.1. Jego pojemność w zupełności wystarczy na długi czas. Kolor niebieski wybraliśmy nie bez przyczyny, a wszystkie cyfrowe materiały już znalazły się na nowym "twardzielu". Jest ich blisko 100 GB, a jeśli tylko czas pozwoli i wszyscy powrócimy do normalnego funkcjonowania, z pewnością rozpoczniemy działania katalogowania pozostałych materiałów.

Ponieważ nasz serwis nie został zawieszony w bezpłatnej przestrzeni internetowej, pokryliśmy koszty związane z utrzymaniem serwera oraz domeny na najbliższy rok.Postanowiliśmy wesprzeć portal Zrzutka.pl, który umożliwił nam prowadzenie akcji przekazując 10 zł na dalszy jego rozwój. Cele bowiem są różne i warto zaglądać tam, gdzie możemy uczynić wiele dobrego. 

Na koniec dokonaliśmy zakupu - niestety tylko jednej sztuki - maseczki ochronnej w ramach akcji kibiców Odry #NieIdźWKorone. Udało nam się to w ostatniej chwili, bowiem nakład wyjątkowych maseczek został wyczerpany. Czekamy jednak na majową dostawę, gdzie złożyliśmy już zamówienie na kolejne, z których całkowity dochód przeznaczony jest na wsparcie opolskich szpitali w walce z koronawirusem. Więcej o akcji przeczytacie tutaj. Zachęcamy Was do składania zamówień oraz wsparcia za pomocą indywidualnych wpłat:

(...) Środki na naszym koncie wyczerpują się, więc przypominamy o trwającej zbiórce! Można się w nią zaangażować dokonując przelewu na rachunek bankowy nr 37 2030 0045 1110 0000 0316 0960 (Bank BGŻ) w tytule podając "darowizna na cele statutowe - walka z koronawirusem" (wpłaty bez takiego tytułu będą do Was zwracane) - Stowarzyszenie Jedna Odra.

Na koniec, jeszcze raz wielkie słowa podziękowania i uznania dla wszystkich, którzy wsparli akcję budowy Cyfrowego Archiwum Odry Opole! Postaramy się, aby nasza hobbystyczna praca, na rzecz popularyzacji wiedzy historycznej "niebiesko-czerwonych", w dalszym ciągu sprawiała wiele radości wszystkim sympatykom Odry! Odra bowiem to Klub nas wszystkich, całej Opolszczyzny! 

#Historia Odry Opole Na Facebook'u
#Historia Odry Opole na Twitterze 

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online