Historyczne transmisje meczów Odry Opole

Dziś o godz.16:00 rozpocznie się rewanżowe spotkanie barażowe o awans do II ligi pomiędzy Odrą a Winetą Wolin. Sukces, na który czekają kibice w Opolu może stać się rzeczywistością. Niewątpliwie drugą atrakcją spotkania może okazać się obecność kamer Telewizji Polskiej! Transmisję z meczu przeprowadzi regionalny oddział TVP3 Opole, a dostęp do relacji uzyskają widzowie w całym kraju również poprzez stronę sport.tvp.pl To z pewnością historyczne wydarzenie, ponieważ nigdy w 71.historii klubu żadna telewizja nie przeprowadziła bezpośredniej relacji, na taki niskim szczeblu rozgrywek! Właśnie z tej okazji przypominamy naszym czytelnikom najsłynniejsze relacje telewizyjne na żywo z udziałem zespołu niebiesko-czerwonych.

Po raz ostatni przy Oleskiej 51 kamery Telewizji Polskiej gościły 15 marca 2008 roku. Odra rywalizowała w meczu o mistrzostwo II ligi z Polonią Warszawa. Na stadion zjechały wozy transmisyjne sportowego kanału TVP Sport, a na murawie boiska zbudowano niewielkie studio meczowe. Gościem dziennikarza był Prezes Odry Pan Guido Vreuls. Dramatyczne spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1 a gola wyrównującego dla Odry zdobył w 88 min. meczu Pape Samba Ba.

 


20 października 2000 r. na stadion Odry zawitała komercyjna stacja Canal+. Walcząc wówczas o awans do ekstraklasy Odra podejmowała Ceramikę Opoczno, którą pokonała 2:1. Przedstawiciele stacji zażyczyli sobie przed meczem wymianę 28 lamp w czterech masztach oświetleniowych, aby transmisja z meczu przebiegła bez zakłóceń.19 listopada 1978 r. w ostatnim spotkaniu rundy jesiennej sezonu 1978/79 Telewizja Polska przeprowadziła relację na żywo z...drugiej połowy spotkania Odry z Ruchem Chorzów. Było to wyjątkowe spotkanie, ponieważ decydowało o zajęciu pierwszego miejsca przez jedną z ekip na zakończenie pierwszej części rozgrywek. Do przerwy wynik brzmiał 1:1, natomiast po przerwie opolska drużyna zdobyła dwie bramki autorstwa Romana Wójcickiego oraz Wojciecha Tyca, które widziała cała Polska. Dodamy, że w latach 70' transmisje drugiej części spotkania były praktykowane dość często. Również drugą połówkę kultowego meczu Legia Warszawa - Odra Opole 3:5 z 29 października 1978 r. relacjonowała TVP i była to...ta lepsza połowa w wykonaniu Odry.

Transmisje na żywo prosto ze stadionu opolskiej Odry przeprowadzane były w ramach występów reprezentacji Polski. 17 kwietnia 1985 r. na ogólnopolskiej antenie TVP można było obejrzeć towarzyskie spotkanie Polska-Finlandia (2:1), które komentował Dariusz Szpakowski. Ostatnią relacją z meczu biało-czerwonych było spotkania reprezentacji do lat 21 Polska-Węgry z 28 marca 2004 r. zakończone zwycięstwem Polaków 3:2.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online