Trening w rugby hokeistów Odry

Początek września 1970 roku. Leśna Woda, malowniczo położona miejscowość w pow. brzeskim, tylko o kilkaset metrów od woj. wrocławskiego. Podobnie jak przed rokiem przyjechali tu na przedsezonowe zgrupowanie hokeiści opolskiej II-ligowej Odry. Choć do zimy daleko zawodnicy ćwiczą intensywnie. Przecież do rozpoczęcia sezonu hokejowego pozostało już jednak niewiele czasu.

Warto przypomnieć, że wraz z opolanami na II froncie występować będą zespoły Zagłębia Sosnowiec, Cracovii Kraków, Dolmelu Wrocław, Fortuny Wyry, KTH Krynica, Stoczniowca Gdańsk, Włókniarza Zgierz, Boruty Zgierz i Bzury Chodaków.

Intensywnie trenują więc zawodnicy, którym trener Stanisław Smajda nie szczędzi wymyślnych ćwiczeń. Napastnicy i obrońcy strzelali do celu starając się pozbyć przeszło 30 krążków w jak najkrótszym czasie. Dosłownie pełne ręce roboty mieli także bramkarze. Do tego dochodziły ćwiczenia siłowe, mecze w gry zespołowe i forsowne biegi po sypkim i głębokim piasku. Hokeiści zamieniając piasek w "prawdziwy" lód, grali także w rugby! Mimo to zawodnicy mieli jeszcze tyle sił, że często urządzali grzybobranie i łowienie ryb na wędkę (podobno w tych dyscyplinach brylował szczególnie H.Raszka). Hokeiści znaleźli w Leśnej Wodzie niezłe warunki do treningu. Szkoda tylko, że obozowej łazience daleko było do komfortu.


A oto lista uczestników zgrupowania: dr. N. Myszor, Raszka, Ploszaj, Szczygielski, Łupak, M.Gucwa, K.Pawłowski, Olejniczak, Kowol, Grochowicz, T.Gucwa, Knapik, Janusz i Jerzy Porębscy, Lehrer, T. Kuś, Walotek, Tkacz, M.Smajda. Ostatnio do nich dołączyli również bracia S. i R. Woloszyńscy oraz Kuśnierz. Trener Smajda spodziewa się, że w nadchodzącym sezonie będzie mógł skorzystać także z usług Cebuli, który powrócił ze Śląska Wrocław. Z zamiarem gry w innych zespołach noszą się natomiast J. Pawłowski (Unia Oświęcim), Iwanowski, Kaszczyszyn (Baildon) oraz Lesiak (Górnik Murcki). Mimo to działacze hokejowej Odry mocno wierzą, że w rozgrywkach II ligi ich drużyna będzie odgrywać, podobnie jak w innych latach, jedną z czołowych ról.

Źródło: Trybuna Opolska, (just) 

 
 Podobał Ci się nasz artykuł? Cenisz i szanujesz naszą pracę? 
Wesprzyj nasz serwis, aby takich artykułów pojawiało się więcej.

Archiwalne zdjęcia

Polecamy

Facebook

CPR certification onlineCPR certification onlineCPR certification online